Blog

Aktualności, artykuły, opowiadania, bajki i inne twory literackie powiązane z tematyką psychologii

Drogi współuczestniku

Drogi współuczestniku tej podróży przez wszechświat na statku ziemia, zwanej życiem. Nie jesteś mi drogi inaczej jak tylko przez obecność – i tym się pocieszam – nie zawinioną, przeze mnie. Jesteś, a jesteś mimo, że ziemia jest wielka i mógłbym mieć nadzieję, że unikniemy spotkania. Jednak, jesteś. Drogi współuczestniku tej, jak widać, niestety, nieuchronnie wspólnej podróży – zwracam się do Ciebie z prośbą. Choć moja prośba jest malutka, jak moja dyskretna obecność, a Twoja obecność wielka, może ją jednak usłyszysz.

Moje, tak je pozwalam sobie nazwać, a to z wieloletniego nawyku, moje wiolonczele, skrzypce, fagoty i fortepiany, o ile wiesz, drogi współuczestniku, co to jest, grają w filharmoniach, o ile wiesz. Nie łupią ŁUP, ŁUP, ŁUP na ulicy, z otwartych samochodów, z pubów, z przenośnych odtwarzaczy, to Twoje, co nazywasz muzyką. Niestety, podróżujemy razem i o tyle ta podróż jest mniej przyjemna. Proszę, słuchajmy osobno, a może i my, będziemy mieli powód, żeby się do siebie uśmiechnąć.

Pozostaję z przekonaniem, ja wiem, że niczym nie uzasadnionym, jak moja prośba, drogi…, że kiedy odebrałeś moją prośbę, to umiałeś, choć nie wiadomo jak i skąd, dotrzeć do kropki, zaczynając od dużej litery.

Comments for this post are closed.

Nasza sobota i niedziela. Córka z tatą…

Tego roku rozpoczęliśmy lato wcześniej niż rozpoczyna się kalendarzowe lato, bo na samym początku czerwca. W piękną …

Jeden Krzyś – jeden miś. 3

W łóżeczku leży trzymiesięczne niemowlę. Całe śliczne, czyściutkie, najedzone, zadowolone. Nad niemowlęciem rozwieszona …

Jeden Krzyś – jeden miś. Dwa

Jorge Luis Borges powiedział, a słuchało go z uwagą dostojne zgromadzenie, że człowiek ma dwie potężne moce kulturotwórcze: …